info@travsis.com 0224 251 19 19

İş Zekası ve Raporlama Yeni Nesil Turizm Çözümleri

1- Raporlama Platformu Kurulumu Danışmanlığı

Firmaların, ihtiyaç duyulan raporlara webden ya da mobilden erişimi esnasında, ana uygulama veritabanı sunucusunda herhangi bir performans problemi yaratmamak için, ayrı bir raporlama platformu (veritabanı yönetim sistemi) kurulması önerilir.

Kısa bir ihtiyaç analizi (verilerin hangi sıklıkla güncelleneceği, ne kadar geriye dönük veriye sahip olacağı vb.) sonrasında yetkin Travsis danışmanları, harici bir sunucuya raporlama platformunu kurar ve gerekli performans ve güvenlik konfigürasyonlarını gerçekleştirir.

 

2- Mobil Raporlama Danışmanlığı

Firma çalışanları tarafından erişilmek istenen raporların sadece masaüstü ya da dizüstü bilgisayarlardan değil; her türlü marka, boyut ve platformundan da erişilebilmesi amacıyla, yetkin Travsis danışmanları tarafından, ihtiyaca göre tavsiye edilen mobil raporlama altyapısı firmayla paylaşılır.

Firmanın altyapıyı onaylamasıyla beraber; mobil erişime açık raporlar hazırlanıp, firma çalışanlarının kullanımına açılır. Firma çalışanları şirket içinden ya da dışından, telefon ya da tabletleriyle raporlara erişebilir duruma gelirler.

Teknoloji olarak; Microsoft ya da Oracle gibi büyük firmaların ürünlerinin yanı sıra, bir çok JavaScript kütüphanesi (Google Charts, ChartJS, amChart vb.) kullanılır.

 

3- Microsoft SQL Server Reporting Services (SSRS) Danışmanlığı

Microsoft'un SQL Server ürün ailesi içerisinde bulunan ve kurumsal raporlama alanında kullanılan Reporting Services (SSRS) ile ilgili danışmanlık hizmetidir.

Firmaların ihtiyaç duyduğu raporlarını, uygulama içi otomasyon sayfalarından ziyade, ayrı bir raporlama platformunda konumlandırması önerilmektedir. Reporting Services üzerinde çalışan raporlar, firmalara şu avantajları sağlar:

Raporlar çalışanlarla güvenli bir şekilde paylaşabilmektedir.

Her kullanıcı aynı raporu yetki seviyesine göre farklı görüntüleyebilmektedir.

Raporlar, önbellekleme teknolojisi sayesinde çok daha hızlı bir şekilde görüntülenebilmektedir.

Tüm raporlar Excel'e aktarılabilmektedir.

Tüm raporlar filtreleme seçeneğine sahip olur.

Yetkin Travsis danışmanları, Reporting Services - Server kurulumu ve SSRS raporlarının hazırlanması konularında firmalara destek olmaktadır.

 

4- Microsoft Power BI Danışmanlığı

IT veya operasyon çalışanlarının, ileri Excel seviyesinin de yetemediği durumlarda kendi veri modellerini yine Excel programı yardımıyla hızlı ve kolayca oluşturabilmesi sağlanır.

Hazırlanan raporların ve veri modellerinin Office365, SharePoint veya Power BI web portalı aracılığı ile anlık veya kümülatif verileri gösteren dashboardlar hazırlanması, ldquo;kendi raporunu kendin oluştur rdquo; yapısının kurulması ve bu raporlara platform bağımsız bütün işletim sistemlerinden erişilebilmesi sağlanmaktadır.

Yetkin Travsis danışmanları, Power BI kurulumu ve dinamik Power BI raporlarının hazırlanması konularında firmalara destek olmaktadır.

E-Posta Desteği


Demo Talep Formu


Yukarı Çık